Rybacka Lokalna Grupa Działania „Pojezierze Dobiegniewskie”

Rybactwo i MorzeLubuskie Warte ZachoduUnia Europejska

beneficjentStrefa Wnioskodawcy

Przejdź do działu, gdzie znajdziesz wnioski, formularze i pliki do pobrania.

Obszar działania

Mapa RLGD PD

Nasz Facebook

Wyjazd studyjny do Finlandii. Wyróżniony

W dniach 22-25 maja 2018 r. przedstawiciele naszego stowarzyszenia uczestniczyli w wyjeździe studyjno-szkoleniowym do Finladndii. Gościliśmy w lokalnej grupie rybackiej FLAG "Pohojois - Satakunta". Podczas wizyty uczestnicy zapoznali się z zagadnieniami związanymi z podobieństwami odwiedzanego obszaru  do obszaru RLGD Pojezierze Dobiegniewskie. Pan Kazimierz Szmid - Prezez RLGD zaprezentował obszar działaniania naszego stowarzyszenia wraz z podejmowanymi działaniami. Zostały im przedstawione przykłady rozwiązań jakie zostały zastosowane na obszarze FLAG i zostały dofinansowane z EFR i EFMiR w celu rozwinięcia się gospodarstw z branży rybackiej poza sektor. Przedstawiono zastosowane rozwiązania na zwiększenie potencjalnych turystów odwiedzających obszar FLAG.

Uczestniczyli  także w  szkoleniu obejmującym wykłady oraz zajęcia praktyczne z zakresu zastosowania gospodarki cyrkulacyjnej (tzw. gospodarka o obiegu zamkniętym) w produkcji ryb łososiowatych. Wykłady dotyczyły najnowszych metod stosowanych w wylęgu łososiowatych, omówiono sposoby hodowli uwzględniające specjalistyczne metody recyrkulacji wody w chowie tych ryb. Podczas części praktycznej obejmującej warsztaty w gospodarstwie zajmującym się hodowlą takich ryb, uczestnicy  mogli zapoznać się w sposób praktyczny z przekazaną informacją na wykładach.

Uczestnikom wizyty zostały przedstawione także  zrealizowane inwestycje w zakresie gospodarki jeziorowej, rzecznej oraz związane z nimi branże około rybackie, które dzięki rozwojowi gospodarki śródlądowej na obszarze FLAG mogły realizować swoje inwestycje.

Znaczącą wartością wizyty było zwiedzenia gospodarstw/firm zajmujących się hodowlą, połowem ryb w tym produkcją i sprzedażą sprzętu wędkarskiego, turystyką, sprzedażą ryb i gastronomią  gdzie zastosowano przedstawione podczas szkoleń rozwiązania.

Archiwalne aktualności i materiały dostępne są tutaj.

© 2017 RLGD "Pojezierze Dobiegniewskie". Wszelkie prawa zastrzeżone. Projekt i stworzenie SurmaCreation.