Rybacka Lokalna Grupa Działania „Pojezierze Dobiegniewskie”

Rybactwo i MorzeLubuskie Warte ZachoduUnia Europejska

beneficjentStrefa Wnioskodawcy

Przejdź do działu, gdzie znajdziesz wnioski, formularze i pliki do pobrania.

Obszar działania

Mapa RLGD PD

Nasz Facebook

Wyjazd studyjny do Suwałk i na Litwę

Szanowni Państwo,

Rybacka Lokalna Grupa Działania „Pojezierze Dobiegniewskie" organizuje wyjazd studyjny do Lokalnej Grupa Rybacka „Pojezierze Suwalsko-Augustowskie” (Suwałki) i Vilkauda Region Fishery Local Action Group – Wilno (Litwa).

Celem wyjazdu (czterodniowe  szkolenie (12 godzin), wizyta studyjna) jest przedstawienie rozwiązań dotyczących synergii działalności rybackiej z ochroną środowiska w kontekście zwiększenia dochodów rybaków, prezentacja  komercyjnej oferty turystycznej zbudowanej na bazie walorów przyrodniczych regionu i przystosowania do celów turystycznych gospodarstwa rybackiego – w szczególności gastronomia oparta na rybach produkowanych w stawach karpiowych oraz w jeziorach, w zakresie potraw z ryb, przedstawienie hodowli ryb z regionu (głównie karpiowate) oraz gospodarki jeziorowej, wylęgarnictwa i podchowu gatunków ryb drapieżnych, warsztaty z przedstawicielami stowarzyszeń producentów ryb, LGD i FLAG.

Planowany termin wyjazdu:  8-12.09.2019 r.

Ilość miejsc na wyjazd ograniczona !!!
Zapraszamy do składania zgłoszeń - w terminie do 05.08.2019 roku do godziny 11.00.

Szczegóły w regulaminie.

Wyjazd organizowany jest w ramach operacji własnej RLGD pt. Wsparcie na rzecz współpracy międzyregionalnej oraz międzynarodowej poprzez organizację imprezy promocyjnej oraz organizację wyjazdu studyjnego mających na celu w szczególności różnicowanie działalności, wykorzystanie atutów środowiska oraz popularyzację spożycia ryb słodkowodnych.

Operacja  współfinansowana jest przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Morskiego i Rybackiego w ramach Programu Operacyjnego „Rybactwo i Morze” 2014-2020

Archiwalne aktualności i materiały dostępne są tutaj.

© 2017 RLGD "Pojezierze Dobiegniewskie". Wszelkie prawa zastrzeżone. Projekt i stworzenie SurmaCreation.