Rybacka Lokalna Grupa Działania „Pojezierze Dobiegniewskie”

Rybactwo i MorzeLubuskie Warte ZachoduUnia Europejska

beneficjentStrefa Wnioskodawcy

Przejdź do działu, gdzie znajdziesz wnioski, formularze i pliki do pobrania.

Obszar działania

Mapa RLGD PD

Nasz Facebook

Nabór uzupełniający - wyjazd studyjny Słowenia Wyróżniony

Szanowni Państwo,

Rybacka Lokalna Grupa Działania „Pojezierze Dobiegniewskie" ogłasza nabór uzupełniający uczestników na wyjazd studyjny do Regional Development Agency Posavje, Fisheries Local Action Group Posavje

Celem wyjazdu (pięciodniowe  szkolenie (12 godzin), wizyta studyjna) jest przedstawienie rozwiązań dotyczących chowu i hodowli ryb w produkcji intensywnej na przykładzie pstrąga źródlanego i tęczowego, przedstawienie rozwiązań dotyczących chowu i hodowli ryb w produkcji ekstensywnej
na przykładzie ryb reofilnych (certa jaź) i roślinożernych (amur, tołpyga) - (żyjących w symbiozie z karpiem). Przedstawienie hodowli ryb z regionu (głównie karpiowate) – Czeskie Budziejowice, przedstawienie wyników triploidyzacji pstrąga oraz poprawa maskulinizacji wylęgu pstrąga (wylęgarnictwo). Prezentacja  komercyjnej oferty turystycznej zbudowanej na bazie walorów przyrodniczych regionu i przystosowania do celów turystycznych gospodarstwa rybackiego – w szczególności gastronomia oparta o ryby łososiowate. Przedstawienie  mikroprzetwórstwa ryb z regionu. Warsztaty z przedstawicielami stowarzyszeń producentów ryb, LGD i FLAG.

Planowany termin wyjazdu:  05-11 października 2020 r.

Ilość miejsc na wyjazd ograniczona !!!

Zapraszamy do składania zgłoszeń - w terminie od 28 sierpnia do 15 września 2020 roku do godziny 11.00.

Szczegóły w regulaminie.

Wyjazd organizowany jest w ramach operacji współpracy RLGD pt. „Wsparcie aktywności i kompetencji mieszkańców śródlądowych obszarów RLGD "Pojezierze Dobiegniewskie" poprzez udział w wyjeździe studyjnym w ramach współpracy międzynarodowej do Regional Development Agency Posavje, Fisheries Local Action Group Posavje“.

Operacja  współfinansowana jest przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Morskiego i Rybackiego w ramach Programu Operacyjnego „Rybactwo i Morze” 2014-2020.

Archiwalne aktualności i materiały dostępne są tutaj.

© 2017 RLGD "Pojezierze Dobiegniewskie". Wszelkie prawa zastrzeżone. Projekt i stworzenie SurmaCreation.