Rybacka Lokalna Grupa Działania „Pojezierze Dobiegniewskie”

Rybactwo i MorzeLubuskie Warte ZachoduUnia Europejska

beneficjentStrefa Wnioskodawcy

Przejdź do działu, gdzie znajdziesz wnioski, formularze i pliki do pobrania.

Obszar działania

Mapa RLGD PD

Nasz Facebook

Wyjazd studyjny do Danii

Szanowni Państwo,

Okręg Polskiego Związku Wędkarskiego w Gorzowie Wlkp. oraz Rybacka Lokalna Grupa Działania „Pojezierze Dobiegniewskie" organizują wyjazd studyjny do Lynn Overton, Hatchery Manager, Aquapri Innovation Large˚rdsvej 2, 6040 Egtved, Dania.

Celem wyjazdu studyjnego jest wymiana doświadczeń oraz sprawdzonych rozwiązań między podmiotami wykonującymi rybołówstwo śródlądowe, na szczeblu  unijnym. Postawione cele wyjazdu studyjnego przyczynią się do podniesienia kwalifikacji zawodowych przedstawicieli sektora rybackiego.

Zakres tematyczny szkolenia w Aquapri Innovation Large˚rdsvej 2, 6040 Egtved, Denmark:

-  Duńskie rybactwo na wodach otwartych – Dr Julia L. Overton.

- Gospodarka rybacka na wodach otwartych w Danii – wprowadzenie do zagadnień szczegółowych, – Dr Julia L. Overton, przedstawiciel UWM Olsztyn.

- Podstawy sztucznego rozrodu ryb w warunkach kontrolowanych - przedstawiciel UWM Olsztyn.

- Rozród ryb w warunkach kontrolowanych – osiągnięcia, zagrożenia, perspektywy – zespół Dr Julia L. Overton, przedstawiciel UWM Olsztyn.

- Podstawy rozrodu sandacza w warunkach kontrolowanych - przedstawiciel UWM Olsztyn.

- Zapoznanie się z praktycznymi aspektami związanymi z rozrodem i produkcją materiału ryb na cele zarybieniowe w Aquapri – zespół Dr Julia L. Overton, przedstawiciel UWM Olsztyn.

- Rozród praktyczny sandacza w Aquapri - zespół Dr Julia L. Overton.

- Produkcja materiału zarybieniowego na przykładzie sandacza- zespół Dr Julia L. Overton.

- Problem zwierząt chronionych i ich wpływ na gospodarkę rybacką w Danii i w Poslce- zespół Dr Julia L. Overton, przedstawiciel UWM Olsztyn.

- Dyskusja i podsumowanie wizyty- przedstawiciel UWM Olsztyn wraz ze wszystkimi prelegentami duńskimi.

Planowany termin wyjazdu studyjnego: 20-24.09.2021 r.

Ilość miejsc na wyjazd ograniczona !!!

Formularz zgłoszeniowy prosimy dostarczyć do sekretariatu Okręgu Polskiego Związku Wędkarskiego w Gorzowie Wlkp. lub drogą mailową do dnia 30 lipca 2021 r. do godziny 12.00  (liczy się data i godzina otrzymania pisma): e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.adres: ul. Kardynała S. Wyszyńskiego 28/30, 66-400 Gorzów Wlkp.

Szczegóły w regulaminie.

Wyjazd organizowany jest w ramach operacji pn. Wymiana doświadczeń oraz sprawdzonych rozwiązań między podmiotami wykonującymi rybołówstwo śródlądowe, na szczeblu unijnym i krajowym w zakresie działania 1.16 „Propagowanie kapitału ludzkiego, tworzenie miejsc pracy i dialog społeczny - szkolenia zawodowe, tworzenie sieci kontaktów, dialog społeczny oraz wsparcie dla małżonków i partnerów życiowych” zawartego w Programie Operacyjnym „Rybactwo i Morze" na lata 2014-2020” .

Operacja współfinansowana przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Morskiego i Rybackiego w ramach Programu Operacyjnego „Rybactwo i Morze” 2014-2020.

Archiwalne aktualności i materiały dostępne są tutaj.

© 2017 RLGD "Pojezierze Dobiegniewskie". Wszelkie prawa zastrzeżone. Projekt i stworzenie SurmaCreation.