Rybacka Lokalna Grupa Działania „Pojezierze Dobiegniewskie”

Rybactwo i MorzeLubuskie Warte ZachoduUnia Europejska

  • Nabór wniosków o dofinansowanie
    Nabór wniosków o dofinansowanie

    Priorytet 4 "Zwiększenie zatrudnienia i spójności terytorialnej"

    dowiedz się więcej

beneficjentStrefa Wnioskodawcy

Przejdź do działu, gdzie znajdziesz wnioski, formularze i pliki do pobrania.

Obszar działania

Mapa RLGD PD

Nasz Facebook

Wyjazd studyjno - szkoleniowy do ARGE Fisch im Landkreis Tirschenreuth. Wyróżniony

W dniach 14-17 października br. przedstawiciele Rybackiej Lokalnej Grupy Działania „Pojezierze Dobiegniewskie” uczestniczyli w wizycie studyjno - szkoleniowej w ramach operacji „Wsparcie aktywności i kompetencji mieszkańców śródlądowych obszarów RLGD „Pojezierze Dobiegniewskie” poprzez udział w wyjeździe studyjnym w ramach współpracy do ARGE Fisch im Landkreis Tirschenreuth” realizowanej w ramach środka 4.3: „Działania z zakresu współpracy” objętego Programem Operacyjnym „Rybactwo i Morze” 2014-2020.

W ramach wyjazdu przeprowadzono 12 godzin szkoleń obejmujących swoją tematyką przede wszystkim zagadnienia z zakresu rozwiązań dotyczących synergii działalności rybackiej z ochroną środowiska w kontekście zwiększenia dochodów rybaków, ochrony przyrody w kontekście prowadzenia działalności rybackiej w tym walce z naturalnymi kłusownikami (kormoran, czapla, bobry, wydra), komercyjnej oferty turystycznej zbudowanej na bazie walorów przyrodniczych regionu i przystosowania do celów turystycznych gospodarstwa rybackiego,  przetwórstwa ryb z regionu oraz udział gospodarstw rybackich w imprezach promocyjnych.

Szkolenia prowadzone były na terenie obiektów rybackich, prywatnych gospodarstw bezpośrednio przez ich właścicieli lub przedstawicieli, co dało możliwości bezpośredniej wymiany doświadczeń w przedstawianej tematyce. Szczególnie atrakcyjna dla uczestników wizyty była forma jej prowadzenia dzięki, której mieli oni możliwość bezpośredniego zapoznania się zastosowanymi rozwiązaniami w poszczególnych gospodarstwach. Ogromną atrakcją okazała się możliwości wykazania także się swoimi umiejętnościami rybackimi.
Po odbytych szkoleniach rybacy z naszej grupy wraz z rybakami nas goszczącymi wymienili się kontaktami tak aby móc w przyszłości kontynuować wymianę doświadczeń w interesującej ich tematyce związanej z funkcjonowaniem w rybactwie.

Operacja współfinansowana przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Morskiego i Rybackiego w ramach Programu Operacyjnego „Rybactwo i Morze” 2014-2020.

                                                            

Archiwalne aktualności i materiały dostępne są tutaj.

© 2017 RLGD "Pojezierze Dobiegniewskie". Wszelkie prawa zastrzeżone. Projekt i stworzenie SurmaCreation.