Rybacka Lokalna Grupa Działania „Pojezierze Dobiegniewskie”

Rybactwo i MorzeLubuskie Warte ZachoduUnia Europejska

beneficjentStrefa Wnioskodawcy

Przejdź do działu, gdzie znajdziesz wnioski, formularze i pliki do pobrania.

Obszar działania

Mapa RLGD PD

Nasz Facebook

Zaproszenie na Niemiecki Dzień Rybaka - Berlin 08.10.2019

Szanowni Państwo,
 w imieniu Pana Sławomira Krejszeffa i Daniela Żarskiego z Instytutu Rybactwa Śródlądowego w Olsztynie przekazujemy zaproszenie do udziału w organizowanym przez naszych sąsiadów Niemieckim Dniu Rybaka.
W tym roku Niemcy są organizatorami największej konferencji naukowej poświęconej akwakulturze - Aquaculture Europe 2019 - która odbędzie się w dniach 7-10 października w Berlinie (więcej szczegółów tutaj:https://www.aquaeas.eu/uncategorised/402-welcome-to-aquaculture-europe-2019). W związku z tym, nasi zachodni sąsiedzi dołożyli wiele starań, aby w ramach tego wydarzenia było jak najwięcej akcentów położonych na akwakulturę słodkowodną, w tym technologię recyrkulacyjnych systemów akwakulturowych (tzw. RAS). Stąd też, w ramach tej konferencji odbędzie się również specjalna sesja NordicRAS (https://www.aquaeas.eu/uncategorised/405-berlin-in-october-will-be-the-place-to-be-for-ras-stakeholders), która już po raz piąty przyciągnie największych producentów hodujących ryby w systemach RAS, jak również zostaną przedstawione najnowsze osiągnięcia w tej dziedzinie. Jednakże, wyjątkowym wydarzeniem będzie również NIEMIECKI DZIEŃ RYBAKA, czyli wydarzenie mające na celu wymianę doświadczeń producentów oraz naukowców obejmujących domenę Niemieckiej akwakultury – czyli akwakulturę słodkowodną. Jest to w pełni tożsame z kierunkiem rozwoju akwakultury polskiej. Dlatego też, w porozumieniu z organizatorami tego wydarzenia mamy ogromną przyjemność zaprosić Państwa do aktywnego uczestnictwa w tym wyjątkowym wydarzeniu. Porozumienie obejmuje następujące elementy:
1. Całkowicie BEZPŁATNY wstęp oraz uczestnictwo w Dniu Rybaka (Farmer's Day - szczegóły na ulotce załączonej do niniejszej wiadomości) dla wszystkich polskich producentów ryb (bez względu na wielkość oraz charakter produkcji)
2. Symultaniczne tłumaczenie na język polski WSZYSTKICH wykładów (pod warunkiem, że liczba zarejestrowanych uczestników z Polski przekroczy 15 osób)
Wydarzenie to jest wydarzeniem jedno-dniowym, w dogodnej lokalizacji (w południowej części Berlina), co w zasadzie umożliwia uczestnictwo w tymże wydarzeniu poświęcając w wielu przypadkach zaledwie jeden dzień. W związku z tym, mamy nadzieję, że rozważycie Państwo możliwość Waszego uczestnictwa w tym wydarzeniu. Będzie to niepowtarzalna okazja do zapoznania się z aktualnymi trendami rozwoju produkcji akwakulturowej w naszej części Europy. Należy podkreślić, że wykładowcami będą nie tylko przedstawiciele sektora akwakultury Niemckiej, ale również prelegenci z innych krajów (w tym dwoje z Polski - przedstawiciel przedsiębiorstwa Antonius Caviar, pan Szymon Łakomiak, oraz przedstawiciel Polskiej Akademii Nauk dr inż. Daniel Żarski), co dodatkowo podnosi jakość tego wydarzenia. Na chwilę obecną organizatorzy nie odnotowali, żadnego chętnego uczestnika z Polski (hodowcy lub osoby związanej z sektorem akwakultury). Natomiast bliskość potencjalnych interesów obu naszych krajów stwarza ogromne możliwości wspólnego, bardziej dynamicznego rozwoju. Dlatego to wydarzenie, wraz z zawartym porozumieniem, otwiera bardzo szeroko drzwi do bliższych kontaktów pomiędzy naszymi krajami. Rejestracja ogranicza się do wysłania maila na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. W mailu należy podać chęć uczestnictwa jak również imiona i nazwiska uczestników, dla których zostaną wystawione darmowe wejściówki.
W razie problemów z rejestracją, bądź też dodatkowych pytań prosimy o kontakt z dr inż. Danielem Żarskim (Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.).
Archiwalne aktualności i materiały dostępne są tutaj.

© 2017 RLGD "Pojezierze Dobiegniewskie". Wszelkie prawa zastrzeżone. Projekt i stworzenie SurmaCreation.