Rybacka Lokalna Grupa Działania „Pojezierze Dobiegniewskie”

Rybactwo i MorzeLubuskie Warte ZachoduUnia Europejska

beneficjentStrefa Wnioskodawcy

Przejdź do działu, gdzie znajdziesz wnioski, formularze i pliki do pobrania.

Obszar działania

Mapa RLGD PD

Nasz Facebook

Kompendium Prawa Rybackiego - najnowsze wydanie Wyróżniony

Szanowni Państwo,

W imieniu Polskiego Towarzystwa Rybackiego, informujemy, że we wrześniu 2022 roku ukazała się najnowsza pozycja wydawnicza PTR - Kompendium Prawa Rybackiego - wydanie siódme, rozszerzone i zaktualizowane autorstwa dr Darii Daneckiej i prof. Wojciecha Radeckiego z Instytutu Nauk Prawnych PAN.

Kompendium Prawa Rybackiego to zbiór najważniejszych informacji dotyczących prawa rybackiego rozumianego jako prawo rybactwa w wodach śródlądowych. Poruszone w nim zostały zagadnienia regulowane przez fundamentalną, wielokrotnie nowelizowaną Ustawę z 18 kwietnia 1985 r. o rybactwie śródlądowym oraz dwóch ustaw mających dla rybactwa podstawowe znaczenia tj.: Ustawy z 18 lipca 2011 r. Prawo wodne oraz Ustawy z 16 kwietnia 2004 r. o ochronie przyrody, a także wiele innych przepisów niezbędnych do analizy regulacji prawa rybackiego.

Opracowanie siódmego wydania Kompendium wynikało z istotnych zmian stanu prawnego, jakie nastąpiły od ostatniego szóstego wydania, w tym m.in. spowodowanych kolejnymi czterema nowelizacjami ustawy rybackiej, uchwaleniem 11 sierpnia 2021 r. ustawy o gatunkach obcych, nowelizującej także ustawę rybacką i mającej doniosłe znaczenie w akwakulturze, a także wprowadzeniem nowych aktów wykonawczych do ustawy rybackiej w postaci rozporządzeń z 2020 r. o operatach rybackich oraz o konkursach ofert na oddanie w użytkowanie obwodów rybackich.

Serdecznie zachęcamy do nabycia Kompendium wszystkich, dla których wyżej wymienione zagadnienia stanowią codzienność pracy zawodowej lub znajdują się w kręgu zainteresowań, i których omówienie okaże się przydatne i pozwoli na lepsze zrozumienie problematyki prawa rybackiego. Kompendium w szczególności kierujemy do rybaków, wędkarzy i strażników Państwowej Straży Rybackiej i Społecznej Straży Rybackiej, a także przedstawicieli administracji publicznej.

Zamówienia można składać mailowo na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub telefonicznie pod numerem: 663-036-183. Składając zamówienie prosimy o wskazanie danych do faktury oraz danych do wysyłki, jeżeli różnią się one od siebie.

Koszt to 80 zł brutto (w tym VAT 5%) + koszty wysyłki

Archiwalne aktualności i materiały dostępne są tutaj.

© 2017 RLGD "Pojezierze Dobiegniewskie". Wszelkie prawa zastrzeżone. Projekt i stworzenie SurmaCreation.